Temel İtaat Eğitimi

Bir köpeğin eğitilebilmesi için öncelikle eğitmeni ile arasında bir bağ oluşturması ve samimiyet kurması gerekmektedir. Bu sayede köpek verilen komutları yerine getirirken zorlanmadan keyif alarak gerçekleştirir.

Canlıların yapısı gereği sıcakkanlı olabilmek sevimli köpeklerimiz ile iletişim kurmak içinde geçerli bir yoldur. Köpeklere sıcak ve dost canlısı yaklaşan eğitmenler daima profesyonel bakış açısına sahip bireylerden oluşur ve bu durumda köpeğin ileri itaat eğitimini destekleyen faktörlerde kolaylık yaratır.

Köpek eğitiminde köpeğin cinsi, hiyerarşisini, beslenme düzenini ve onunla aynı dili konuşabilmenin tekniklerini kapsamlı olarak ele almak ve sosyal yapısını bilinçlendirerek sağlıklı ve pozitif bir hal almasını sağlamaktır.

Temel İtaat Eğitimi

Tasmalı olarak verilen eğitim sürecidir. Kayış, ip ve tasmalar elinizdeyken verilen komutlara itaat etmeleri sağlanmaktadır. Böylelikle sizin onun sahibi olduğunuzu ve size minneti ile sözlerinizi zevkle yerine getirmeyi öğrenir.

Disiplinli ve istikrarlı olduğunuz sürece köpeğiniz sözünüzden çıkmayacak ve size itaat edecektir. Sözünüzü dinlediği sürelerde onu ödüllendirin, eğer ödül verirseniz o neden ödüllendirildiğini anlayacak ve bir sonraki komutunuzu sabırsızlıkla bekleyecektir.

Bizler temel itaat eğitiminde köpeğiniz ile aranızda bağ kurmanızı ve onu vereceğiniz komutlara alıştırarak sözünüzü dinlemesini sağlıyoruz.

Eğitmenimizden Notlar

Temel itaat eğitimi köpeğinizin yavruluk döneminden itibaren büyüdüğü ana kadar kapsayan, sorunlara yönelik çalışmalar yapılıp sosyal yaşama en kısa sürede bağlayan eğitim tekniğidir.

Temel itaat eğitimi aldırtmadan önce eğitmeninize bütün sorunlarınızı net bir şekilde anlatmanız gerekmektedir.

köpek eğitim uzmanı murat güngör

köpek eğitim uzmanı murat güngör

    Hemen Ara